Rainbow a inne urządzenia :
 

 

Gdybyśmógł zobaczyć co jest
w powietrzu chętniej oganiałbyśsię
od niego gazetą niż nim oddychał.

RAINBOW A INNE URZĄDZENIA

Rainbow"  E Series"- urządzenie czyszcząco - piorące   , popularnie zwane wodnym  odkurzaczem   z separatorem.

 

Kiedy  mówimy o sile odkurzacza mamy najczęściej na myśli ssanie. Najczęściej zapominamy o przepływie powietrza.  Jaka jest  więc  różnica między ssaniem a przepływem powietrza?  Ogólnie mówiąc ssanie  reprezentuje siłę silnika.  Elementy odpowiedzialne  za ssanie to: moc silnika,ilość obrotów,  kształt i wydajność wiatraków,itd... Przepływ powietrza  reprezentuje swobodny przepływ  powietrza  przez cały system.. Jeśli jakakolwiek  część  systemu jest zatkana przepływ powietrza ginie mimo że ssanie w wielu  wypadkach pozostaje niezmienione. Wraz z zanikiem przepływu  powietrza odkurzacz przestaje zbierać brud bez względu na ssanie jakie w tym  momencie pozostaje.

Typowy odkurzacz zbiera większe cząstki brudu wyrzucając mniejsze z powrotem do powietrza. Brud i kurz zatyka małe dziurki w workach  czy filtrach  powodując utratę przepływu powietrza. Odkurzacz przestaje sprzątać.

Następuje to bardzo szybko. W odkurzaczu z workiem zatkanie dziurek i utrata  przepływu powietrza następuje po 5-ciu do 15-tu minutach (czas zależny jest od jakości worka - lepszy worek > mniejsze dziurki> lepsza filtracja > krótsza żywotność).  W odkurzaczach z  plastikowym pojemnikiem (tzw. cyclonic) i z HEPA filtrem zajmuje od1-go do 3-ch miesięcy by HEPA filtr nadawał się do wymiany.

Większość  producentów odkurzaczy zaleca używanie  nowego worka do każdego sprzątania i wymianę HEPA filtrów od 1-go do 3-ch miesięcy  (przy  sprzątaniu  raz w tygodniu).

A teraz  jak  siła  wody  może pomóc.


Zamiast worków Rainbow
używa wodę do zatrzymywania brudu.  Po sprzątaniu wodę się wylewa i maszyna jest gotowa do ponownego użycia.  Koniec z  workami.  Koniec z przechowywaniem  brudu w worku od sprzątania    do    sprzątania..Wirująca w pojemniku     woda zatrzymuje   brud wypuszczając  na  zewnątrz tylko czyste, wyprane  przez wodę powietrze.  Wydajność oczyszczania przez wodę to ok
.99,997%. Nowy model  Rainbow eSERIES  łączy filtrację wodną,  która   pochłania i tak prawie wszystkie zatapialne  w wodzie  cząsteczki  brudu z filtracją statyczną w postaci filtra HEPA.   Filtr jest  zastosowany na stałe do wyłapywania  nielicznych  niezatapialnych w wodzie  cząsteczek.   HEPA filtr  nie tylko wyłapuje   niezatapialne  cząstki ale również zapewnia stały  poziom filtracji  wszystkich elementów większych i równych  0,3 mikrona. 

Dodatkowo   zastosowana  specjalna turboszczotką  w postaci wirującego wałka  powoduje  dogłębne  wyciągniecie wszelkich lużnych   zanieczyszczeń,   brudów roztoczy,bakterii, sierści zwierząt, włosów, itp.

Po takim dogłębnym trzepaniu czyszczonej powierzchni możemy przystąpić do następnej fazy czyszczenia z użyciem profesjonalnych środków czyszczących. Środki te podawane są pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię, następnie wypłukiwany brud jest odciągany do urządzenia  poprzez dyszę  ssącą.  Kolejną fazą jest płukanie pod dużym ciśnieniem  czystą wodą i natychmiastowe jej odessanie, co skutkuje tym ,iż  czyszczona powierzchnia jest czysta dogłębnie i nie przemoczona.

Po  takim czyszczeniu można zastosować specjalny środek impregnujący,  który  spowoduje ,iż czyszczona powierzchnia dłużej pozostanie czysta.


 

 
"Rainbow" - to najwyższej  jakości  uniwersalne urządzenie   czyszczaco - filtrujace  z hydrosystemem.

Od 1936r.  produkowany  wyłącznie  przez amerykańską firmę Rexair Inc. i  wyłącznie  na terenie USA. 80 lat tradycji,  doświadczeń,  pracy naukowców  w jednej dziedzinie.  Rainbow  to  z pewnością  najwyższa  jakość.  Zdobył zadowolonie milionów  klientów  na całym świecie.  W Polsce dostępny od 1990r.

Rainbow serii E2 - to najnowsza wersja Rainbow. Dzieki najnowocześniejszej technologii, zastosowaniu separatora, wody i neutralizatora Heppa jest światowym liderem w dziedzinie sprzątania kurzu domowego. Bardzo prosty w obsłudze i tani w eksplatacji. Przy użyciu dwóch litrów wody fenomenalnie oczyszcza i filtruje powietrze z kurzu,roztoczy i pochodnych. Idealnie stabilizuje wilgotność powietrza, jonizuje. Dzięki zastosowaniu olejków aromatycznych uzyskujemy przyjemną aromaterapię. Stosując olejki inhalacyjne uzyskujemy idealną i skuteczną inhalację!

Idealny dla osób cierpiących na alergię.

Rainbow wyposażone w akcesoria stanowi najskuteczniejszy na rynku system wodny do usuwania kurzu domowego! Wystarczy wlać (do zbiornika R) dwa litry wody i włączyć. Momentalnie (najnowszy silnik indukcyjny - moc zaledwie 875 WAT i potężne obroty 25000 tys./min.) usuwa kurz, roztocza, drobiny sierści zwierząt domowych. Stosujac odpowiednie przystawki idealnie wytrzepiemy dywany, wykładziny, materace, oczyścimy i przewietrzymy pościel pozbywając się zalegających roztoczy i ich odchodów. Dodatkowo łatwo upierzemy dywany i wykładziny oraz umyjemy twarde podłogi! Polecamy stosowanie firmowych płynów do prania i mycia podłóg, ponieważ są skuteczne i zapewniają komfort użycia. Używając dezodorantu Rainbow usuniemy nieprzyjemne zapachy smażonej cebuli, ryb, tytoniu, farb oraz wile innych!

Sprzątanie Rainbow to gwarantowane przyjemności, oszczędności i korzyści ! To inwestycja zapewniająca bezpieczeństwo i zdrowie zdrowie dla nas i najbliższych !!!

aną pozycję na rynku i wielu klientów wybiera ją, ponieważ ma wiele zastosowań i jest zrozumiała dla wszystkich.