Rodzaje dywanów

Pytania i Odpowiedzi
Co to są Roztocza?

Roztocza to mikroskopijnych rozmiarów pajęczaki odżywiające się  głównie  złuszczonym  naskórkiem  zarówno człowieka jak i zwierząt / głównie psy i koty/.. Żyją kilka miesięcy.  Każda samica składa około 30-100 jaj. Występują w dywanach, wykładzinach, łóżkach,  grubych kocach,  zasłonach,   materacach sypialnianych,  poduszkach, kołdrach, pierzynach  itp"  .Kochają "wilgoć, ciepło, materiały  z których  wyrabia się  meble  tapicerskie,  materace sypialniane. Potrafią  przez wiele  miesięcy  przetrwać  bez pożywienia.  Przenoszą się  wraz  z  kurzem , brudem. Uczulają głównie  swoimi odchodami.   Na tych odchodach żerują dodatkowo  wszelkie  bakterie,  wirusy,   grzyby i  pleśnie !. Podczas odkurzania  zwykłym odkurzaczem zostają rozpylone po całym  pomieszczeniu,  meblach,  ścianach itp. Potrafią "wisieć" w powietrzu  przez  wiele  dni , w powietrzu ,  którym oddychamy !.  Uczulając  w  domach  należą do trzech gatunków:

  • Skórożarłoczek skryty (Dermatophagoides pteronyssinus),
  • Dermatophagoides fainae,
  • Euroglyphus maynei.                                                                                   
 Gdzie jest najwięcej  brudu i roztoczy,  jeśli chodzi o tradycyjne  mieszkanie?

Najwięcej brudu, kurzu, roztoczy i ich odchodów,a co za tym idzie bakterii, wirusów, grzybów, pleśni itp. jest w materacach sypialnianych, wersalkach, kanapach, łóżkach oraz innych miejscach gdzie człowiek śpi. Nie mniej jest ich w poduszkach, kołdrach itp.
Człowiek podczas spania przebywa kilka godzin w tych miejscach i zazwyczaj jest przykryty kołdrą , kocem, pierzyną.  W tym czasie złuszcza naskórek,  poci się, podgrzewa własnym ciałem miejsce spania. I niestety stwarza idealne warunki do  "hodowli " roztoczy , a co za tym idzie innego świństwa.    Kurz niestety jest wszechobecny, wystarczy otworzyć okno, drzwi, przynieść na  butach czy odzieży.

 Co nam grozi śpiąc w  miejscu gdzie są roztocza i inne świństwa ?.

Człowiek podczas snu powinien odpoczywać , " ładować akumulatory ".Niestety podczas takiego snu nasz organizm nie odpoczywa w pełni. Nasz układ  immunologiczny  nie odpoczywa w ogóle !  On pracuje na zwiększonych obrotach. A po co? Po to by nie dopuścić do uczulenia !.By chronić Nas przed chorobami, które są w odchodach roztoczy . By nie nastąpiło artropowe zapalenie skóry!, By uchronić nas przed dychawicą oskrzelową, By chronić Nas przed astmą ! itp. paskudztwami.
A co się dzieje po przebudzeniu?. Często odczuwamy bóle głowy, rozbicie, rozdrażnienie, niewyspanie. Przebywając podczas dnia w otoczeniu ludzi łatwo  łapiemy  różne choroby.  A dlaczego ?. Ano dlatego , iż nasz układ immunologiczny,  osłabiony podczas snu już nie daje sobie rady podczas " spotkania " ze zwykłą  bakterią, wirusem itp.

 Czy możemy w pełni usunąć roztocza, bakterie, kurz, grzyby i  inne świństwa ?.

Tak możemy. W tym celu stworzone zostało urządzenie RAINBOW.
Tym urządzeniem  możemy całkowicie bezpyłowo, nie wydalając nic na zewnątrz usunąć wszelki  brud, roztocza i ich odchody, bakterie, wirusy, grzyby ,pleśnie, pyłki, sierść zwierząt itp./
 Wszystko co zostanie wciągnięte  do urządzenia zostanie zatopione w wodzie , która stanowi doskonały filtr !.
Czyszcząc Rainbowem np. materac sypialniany sięgamy aż 30 cm. w głąb czyszczonej  powierzchni.
 Co zyskujemy  gdy  pozbędziemy  się roztoczy, ich odchodów  i tego  całego świństwa ?

Wzmacniamy nasz układ immunologiczny, a co za tym idzie wzmacniamy naszą odporność na wszelkie choroby. Osoby uczulone,  chore na astmę oskrzelową  bardzo wzmacniają proces leczenia. W wielu przypadkach usunięcie alergenów ze swojego otoczenia powoduje iż alergia, astma ustępuje.
Po prostu : brak alergenów uczulających - brak objawów chorobowych.

 Czy  można  urządzeniem  Rainbow  oczyszczać powietrze  w  pomieszczeniu ?

Oczywiście. Już podczas sprzątania urządzenie oczyszcza powietrze, jonizuje je oraz nawilża.

 Czy  Rainbow  może  byc  wykorzystany  jako klimatyzator ?

Tak. I to bardzo skuteczny,prosty, a najważniejsze bardzo czysty. Podczas pracy niedość iz nie emituje żadnego brudu, a co najważniejsze grzybów i niemiłego zapachu.
Wystarczy, iz do zbiornika urządzenia zamiast wody damy kostki lodu. Po włączeniu nastąpi wychłodzenie pomieszczenia, oczyszczenie  powietrza,  zjonizowanie i nawilżenie. Dodatkowo możemy dodać do zbiornika kilka kropli olejku  do aromaterapi, a nasze pomieszczenie będzie przyjemnie pachnieć.


 Posiadam w domu psa, który gubi sierść. Czy można zebrać ją z dywanów i ulubionego fotela.

Tak oczywiście.   Już na etapie głębokiego trzepania usuniemy wszelką sierść zarówno z dywanu, wykładziny, fotela ,kanapy itp.
Dodatkowo piorąc usuniemy  niemiłe zapachy, które często nasi pupile zostawiają.

 
 
Jestem alergikiem uczulonym zwłaszcza na roztocza kurzu domowego. Jak często powinienim wykonywać głębokie czyszczenie materaca sypialnianego i pościeli , żeby nie osłabiać organizmu i nie zwiększać alergii ?
 
Wszystko zależy od stopnia uczulenia. średnio między 2 a 3 miesiące. Najważniejsze to obserwowanie swojego organizmu, jak uczulenie narasta zwłaszcza  w nocy to trzeba bezwzględnie czyścić. Profilaktycznie starczy raz na 3 miesiące, a jeśli ktoś nie jest alergikiem to wystarcza raz na 6 miesięcy.
 
 
 Czy mogę sama wyczyścić ręcznie dywan za pomocą środków w postaci proszku, który wysypuje się na dywan a następnie wciera i odkurza ?

Niestety NIE. A to dlatego ponieważ, po pierwsze przed jakimkolwiek czyszczeniem dywanu czy to będzie tylko na sucho jaki i na mokro należy usunąć wszelki luźny bród, bakterie,  roztocza i inne , które się w nim znajdują. Niestety podczas zwykłego odkurzania jest to niemożliwe. Nalezy użyc profesjonalnego urzadzenia z turboszczotką i filtrem wodnym, by podczas trzepania wszelkie nieczystości nie zostały rozpylone za pomieszczenie. Trzepanie takie zapewni dokładne usunięcie wszelkiego brudu. Dopiero po tej operacji możemy podać proszek, który teoretycznie powinien rozpuścić resztę brudu, a potem podczas odkurzania zebrać go dokładnie z dywanu. Niestety proszek nie działa tak jak to deklaruje producent w reklamie, a co gorsza podczas  zwykłego odkurzania odkurzaczem  wciągany ów proszek jest natychmiast rozpylany na całe pomieszczenie. A bród i inne świństwa jak były tak są dalej w dywanie.
Jakie jest wyjście ? Zamówić profesjonalne czyszczenie sprzętem, który po pierwsze wytrzepie przed zasadniczym praniem na mokro czyszczony dywan całkowicie bezpyłowo i dogłębnie, następnie poda w zależności od rodzaju dywanu, jego stopnia zabrudzenia , istniejących plam i innych odpowiedni środek, który rozpuści nieczystości. Potem rozpuszczony bród razem  ze środkiem zostanie wypłukany specjalna 'mgiełką" wodną pod ciśnieniem do maszyny, bez nadmiernego przemaczania. Na koniec można podać dodatkowo specjalne środki impregnujące ,które zapobiegną szybkiemu zabrudzeniu wyczyszczonej powierzchni.