Alergia, astma, uczulenia :
Metoda  czyszczenia oraz  urządzenie  jest     szczególnie
polecane  dla osób uczulonych na  roztocza  kurzu domowego,  zarodniki grzybów, plaśnie,  pyłki roślin, sierść zwierząt,  bakterie,  wirusy,  nieprzyjemne zapachy itp. oraz dla osób ceniacych sobie wyjatkową czystośc. 


Urządzenie  posiada  międzynarodowe  certyfikaty
najwyższej  jakości :   AHAM, CRI , ISO 9001, PIZ, PIH   oraz  międzynarodowe atesty  Instytutów Alergologii i  Polskiego Towarzystwa  Alergologicznego !
     
Asthma & Allergy FriendlyAHAM CertifiedThe Carpet and Rug Institute Seal of Approval

Czyszczenie urządzeniem RAINBOW jest tak skuteczne, a przez to  polecane osobom  uczulonym  oraz  szczególnie lubiącym   przebywać  w  otoczeniu  czystym i świeżym dzięki  specjalnemu separatorowi i wodzie, która stanowi filtr zatrzymujący wszelkie zanieczyszczenia, bakterie, wirusy,  roztocza kurzu domowego,  grzyby,  pleśnie,  sierści zwierząt,  niemiłe zapachy , itp.
Na zewnątrz wydostaje się idealnie czyste powietrze o wartosci 9,997 %.
     
 Bardzo ważne jest utrzymywanie w czystości miejsc gdzie człowiek przebywa najdłużej.  A te miejsca to oczywiście spania.  Wszelkiego rodzaju wersalki, łóżka, materace, kanapy, poduszki, kołdry, pierzyny.   Tam znajduje się najwięcej roztoczy kurzu domowego , a co za tym idzie ich odchodów./Odchody te są przyczyną uczulenia !, alergii, duszności, kaszlu, łzawienia oczu, atopowego zapalenia skóry itp./ Co w następstwie doprowadzenia do  ASTMY  UCZULENIOWEJ !.
Dodatkowo na tych odchodach żerują wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie itp. świństwa, co jest bardzo grożne dla człowieka!.

Człowiek idąc spać powinien regenerować siły, odpoczywa, ale niestety przebywając w takim otoczeniu to nie następuje !.  My śpimy, ale nasz układ  immunologiczny w tym czasie pracuje na zwiększonych obrotach po to by nie doprowadzić nas do uczuleń. W następstwie tego rano  budzimy się często  niewyspani,  rozbici , z migrenowymi  bólami  głowy.  Konsekwencją tego jest osłabienie naszego układu  immunologicznego! - układu , który w ciągu dnia musi nas chronić przed wszelkiego rodzaju,  wirusami,  bakteriami  itp.

By do tego nie doprowadzać należy regularnie  usuwać z miejsc w  których śpimy  wszystkie  roztocza, bakterie, pleśnie, grzyby , wirusy itp.  świństwa.
Do tego celu należy zastosować urządzenie RAINBOW.
To urządzenie potrafi aż z głębokości 30 cm. usunąć wszelkie niebezpieczne  brudy!.  Stosując specjalny worek i metodę podciśnieniową  wyczyścimy  również  poduszki, kołdry itp. .
A  co  najważniejsze  wykonamy  to całkowicie  bezpyłowo!!!.   Na zewnątrz nie wydostanie  się  absolutnie  nic!.


 PAMIĘTAJ !
DZIĘKI  USUNIĘCIU   ROZTOCZY   ZE  SWOJEGO OTOCZENIA   WZMACNIASZ   SWÓJ   UKŁAD  IMMUNOLOGICZNY, WSPOMAGASZ  PROCES LECZENIA.

ROZTOCZA Dodatkowe informacje.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach światowej alergologii było odkrycie w 1964 roku przez Voorhorsta i współpracowników faktu, ze roztocze rodzaju Dermatophagoides są głównym alergenem kurzu domowego. Roztocze to niewielkie pajęczaki o długości dochodzącej do 0.5 mm. SA keratyno-fagami: odżywiają się złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym, fragmentami paznokci i włosów. Żyją w optymalnych warunkach około 3 miesięcy, co trzy tygodnie produkując 30-35 nowych osobników każde. Przy takiej rozrodczości, po praniu w pralce ich liczba wzrasta do starego stanu już po 1-2 tygodniach.

Jedynie użycie profesjonalnych urządzeń firmy Rainbow oraz odpowiednich środków okres ten wydłuża się do 3-4 miesięcy. 1 gram kurzu domowego zawiera nawet 1100 roztoczy !. Dla ludzi , a zwłaszcza alergików ważniejsze od roztoczy są ich odchody. Każdy pojedynczy osobnik produkuje około 25 w ciągu doby. Jedna łyżeczka Kutzu tj. ok. 1 g może zawierać 270 000 takich odchodów. Są one przy tym tak małe / 7-10 razy w porównaniu do grubości ludzkiego włosa/ , że każdy podmuch czy poruszenie wznosi ich chmurę. Enzym / białko / DER p1 lub FDER f1, którego roztocza używają do trawienia skóry, jest jednym z najsilniejszych alergenów wywołujących reakcje alergiczne.

Kurz domowy jest najczęściej uczulającym człowieka alergenem wziewnym. Około 700 milionów naszego globu cierpi z powodu alergii na roztocze kurzu domowego.

Główne objawy wywołane przez ekspozycję osoby uczulonej na kurz domowy to:

- wyprysk atopowy

- atopowy nieżyt nosa oraz zapalenie spojówek

- atopowa astma oskrzelowa

- osłabienie układu immunologicznego

 

WYKRYWANIE ALARGOGENNYCH ROZTOCZY DOMOWYCH.

Szkodliwy wpływ roztoczy żyjących w kurzu pomieszczeń znamy od 1964 roku. Wywołują one objawy uczuleniowe w postaci astmy oskrzelowej, nieżytu górnych dróg oddechowych

I innych schorzeń , bardzo osłabiają również nasz układ odpornościowy, przez co zwiększa się możliwość zapodania na inne choroby.

Nowe techniki stosowane w budownictwie mieszkaniowym jak również sposoby wykonywania mebli tapicerowanych wpłynęły na zwiększenie ilości roztoczy bytujących w naszych domach. Sprzyjają temu m.in. centralne ogrzewanie zapewniające równomierną temperaturę odpowiednia dla dla ich rozwoju, znaczna wilgotność powietrza, dużo gąbki i innych materiałów przetrzymujących roztocze w meblach tapicerowanych, niedostatecznie często i profesjonalnie czyszczone meble, dywany i wykładziny.

 

LICZBA OSOBNIKÓW I SKŁAD GATUNKOWY.

Względnie często stosowana metoda, zwana faunistyczną, polega na ocenie składu i liczebności roztoczy stwierdzonych w 1 g Kutzu lub na 1 m kw. pomieszczenia. Oznaczenie i policzenie osobników dorosłych oraz ich stadiów młodocianych wymaga wyizolowania ich z kurzu. W tym celu stosuje się często metodą flotacji, która polega na zmieszaniu kurzu z płynem o tak dobranej gęstości właściwej, aby roztocze wypłynęły na powierzchnie.

Powiązania elektrostatyczne roztoczy z cząstkami kurzu można rozbić ultradźwiękami.

Tak przygotowany materiał można już oznaczyć i liczyć pod odpowiednim powiększeniem.

Tą metoda wyodrębniono najczęściej powtarzające się gatunki roztoczy.

Najbardziej popularne i występujące najczęściej są 3-4 gatunki. W Europie najbardziej liczny jest gatunek Dermatophagoides pteronyssinus, oraz D. farinae.

Inną metodą oceny ilości roztoczy jest ocena masy odchodów roztoczy przypadającą na jednostkę masy kurzu.

Metoda ta jest szczególnie przydatna w świetle informacji , że kał roztoczy jest podstawową przyczyna reakcji uczuleniowych. Przyczyną tego jest znajdujący się w kale guanina, która jest końcowym produktem trawienia puryn. Jej duża zawartość zawarta jest w odchodach roztoczy.